Ivča Jaukerová. A káčata 🙂

Jmenuji se Ivana Jaukerová.

Duší a srdcem jsem máma třech synů, skautka, tvůrkyně vlastní přírodní zahrady, člověk obdivující sílu a potenciál přírody a jejích bytostí včetně člověka, bytost hledající pravdivou Cestu.

Vzděláním jsem zdravotní sestra a sociální pracovník, v současné době pracující jako instruktor Lesní mysli a lektor environmentální výchovy. Zabývám se také trénováním paměti. V minulosti jsem pracovala jako asistent pedagoga a družinářka na ZŠ, jako trenér paměti a ergoterapeut u osob s demencí, jako sociální pracovník u osob s pracovním znevýhodněním a v dětském domově, při mateřské jsem působila jako školitel sociálních a zdravotnických oborů, v obchodě s šátky na nošení dětí a látkovými plenami a v bezobalovém obchodě.

Lesní mysl ke mně přišla v době hledání cesty, kudy se dál ubírat svým životem, a učarovala mi. Kromě toho, že mi pomohla, a stále pomáhá, nacházet vnitřní klid a odpovědi na mé otázky, nadchla mě svou přístupností, účinností a vnímáním lesa. Plní se mi tak sen pracovat s lidmi venku, propojit sociální práci s léčivou silou přírody.

„Stromy jsou básně, které země píše do nebe.“

Ch. Fibrin

Mým velkým přáním je objevovat společně s ostatními krásu „lesní poezie“, zprostředkovávat lidem laskavé vytržení z každodennosti, pomoci jim zvědomovat si, že všichni jsme součástí přírody a návrat k ní i sobě má velký hojivý účinek.